Stock Market Assets

Які активи можна купити на біржі США?

Фондова біржа США є одним з найвідоміших і найдоступніших фінансових ринків у світі, що надає інвесторам широкий спектр інвестиційних можливостей. Інвестиції в американський фондовий ринок можуть бути корисним способом примножити свій капітал і досягти фінансових цілей. Однак, перш ніж зануритися у світ акцій та інвестицій, дуже важливо розуміти, які активи можна придбати на фондовому ринку США. Цей вичерпний посібник ознайомить вас з усіма варіантами, доступними для інвесторів.
14 Жовтня 2023

Які активи можна купити на фондовій біржі США?

 

 

          Звичайні акції

Акції - це, мабуть, найвідоміший тип активів на фондовому ринку. Купуючи звичайні акції, ви купуєте частку власності в компанії, акції якої котируються на біржі. Ці акції дають вам можливість отримувати дивіденди та вигоду від зростання капіталу компанії з часом. Наприклад відкривши інвестиційний рахунок у Fondexx, ви так само як і всі учасники ринку, крім володіння акціями, будете отримувати всі дивіденди які нараховуються власникам.

Компанії, які виплачують дивіденди, можуть змінюватися з часом під впливом різних факторів, включаючи економічні умови, корпоративні показники та дивідендну політику. Для прикладу, ось список відомих компаній, які історично були визнані за свої високі дивідендні показники:

 • Johnson & Johnson (JNJ): Глобальна компанія у сфері охорони здоров'я з багаторічною історією стабільних дивідендних виплат.
 • Coca-Cola Company (KO): Провідна компанія з виробництва напоїв, відома своїми культовими брендами та надійними дивідендними виплатами.
 • AT&T (T): Телекомунікаційний гігант, який має історію виплати значних дивідендів.
 • Pfizer Inc. (PFE): Фармацевтична компанія, що має досвід виплати дивідендів.
 • 3M Company (MMM): Диверсифікований технологічний та промисловий конгломерат, який отримав визнання за зростання дивідендів.
 • Abbott Laboratories (ABT): Глобальна компанія у сфері охорони здоров'я з багаторічною історією зростання дивідендів.
 • McDonald's Corporation (MCD): Відома мережа ресторанів швидкого харчування, яка історично виплачує дивіденди своїм акціонерам.

А також, The Home Depot, Inc. (HD), Colgate-Palmolive Company (CL), Kimberly-Clark Corporation (KMB), Exxon Mobil Corporation (XOM), Chevron Corporation (CVX).

 

          Привілейовані акції

Привілейовані акції схожі на звичайні, але мають певні переваги. Вони часто пропонують фіксовані дивіденди і можуть мати більші права на активи та прибутки компанії, що робить їх популярним вибором для інвесторів, орієнтованих на дохід. 

Це лише кілька прикладів привілейованих акцій, випущених відомими компаніями:

 • Wells Fargo & Co. Привілейовані акції серії L (WFC-L): Це привілейовані акції, випущені Wells Fargo, однією з найбільших фінансових установ США. Це одна з багатьох серій привілейованих акцій, пропонованих компанією.
 • JPMorgan Chase & Co. Привілейовані акції серії AA (JPM-AA): JPMorgan Chase, ще одна велика фінансова установа, пропонує різні серії привілейованих акцій, включаючи серію AA, які можуть мати різні умови та положення.
 • Привілейовані акції Bank of America Corporation серії L (BAC-L): Bank of America є провідною фінансовою установою і пропонує привілейовані акції, такі як серія L, з різними характеристиками.
 • Ford Motor Company 6,20% привілейованих акцій серії B (F-B): Ford, великий автовиробник, випустив привілейовані акції, включаючи серію B, яка пропонує фіксовану ставку дивідендів.
 • Привілейовані акції Procter & Gamble Company 5,00% серії O (PG-O): Компанія Procter & Gamble, виробник споживчих товарів, має різні серії привілейованих акцій, включаючи серію O.

 

                   Облігації

Облігації - це, випущені урядами, муніципалітетами або корпораціями. Вони пропонують регулярні відсоткові виплати та повернення номінальної вартості облігації при погашенні. 

Облігації - ще один клас активів, які інвестори можуть придбати на американській фондовій біржі. Облігації - це, по суті, позики ( боргові цінні папери ), надані корпораціям або урядам, за які інвестори отримують регулярні відсоткові платежі. Облігації можуть запропонувати більш стабільний варіант інвестування, ніж акції, з меншою волатильністю і потенційно вищою прибутковістю, ніж традиційні ощадні рахунки. Облігації часто вважаються менш ризикованими інвестиціями порівняно з акціями.

Наприклад, в Україні, з початку повномасштабної війни, користування українцями ОВДП зросли на 40%, а в розвинутих країн звичайні громадяни вже давно користуються цим фінансовим інструментом на постійній основі. 

 

          Біржові фонди (ETF)

 

Джерело: Pixabay, автор viarami

Біржові фонди (ETF) - це відносно новий клас активів, який набув популярності в останні роки. Ці фонди призначені для відстеження ефективності певного індексу або групи активів і торгуються на біржі як акції. Ці інвестиційні інструменти забезпечують диверсифікацію шляхом володіння портфелем акцій, облігацій або інших активів. ETF торгуються на фондових біржах так само, як і окремі акції, що робить їх зручним способом отримати доступ до різних секторів ринку.

Інвесторам доступно багато біржових фондів (ETF), що охоплюють широкий спектр класів активів та інвестиційних стратегій. Найвідоміші та широко визнані ETF часто відстежують основні індекси фондового ринку, товари або конкретні інвестиційні теми. Ось деякі з найвідоміших і найпопулярніших ETF:

 • SPDR S&P 500 ETF Trust (SPY): Цей ETF відстежує індекс S&P 500, надаючи доступ до 500 найбільших публічних компаній США.
 • Invesco QQQ Trust (QQQ): Також відомий як "NASDAQ-100" ETF, відстежує індекс NASDAQ-100, який включає 100 найбільших нефінансових компаній, що котируються на фондовій біржі NASDAQ.
 • iShares Russell 2000 ETF (IWM): Цей ETF відстежує індекс Russell 2000, що представляє акції компаній з малою капіталізацією в США.
 • SPDR Gold Trust (GLD): Цей ETF відстежує ціну на золото, дозволяючи інвесторам отримати доступ до цін на цей дорогоцінний метал.
 • iShares U.S. Real Estate ETF (IYR): Цей ETF надає доступ до сектору нерухомості США, відстежуючи різноманітні інвестиційні фонди нерухомості (REIT).
 • Фонд SPDR сектору охорони здоров'я (XLV): XLV фокусується на секторі охорони здоров'я, включаючи фармацевтику, біотехнології та компанії, що виробляють медичне обладнання.

Наприклад, відкриваючи рахунок у Fondexx, можна побудувати для себе стратегію з купівлі ETF на постійній основі і утворити подушку з активів які будуть акумулювати ваші кошти та поступово збільшувати ваш капітал. 

 

 Опціони та ф'ючерсні контракти

 

Опціонні контракти - ще один клас активів, доступний для інвестування на американській фондовій біржі. Опціони та ф'ючерсні контракти - це похідні фінансові інструменти, які надають інвесторам можливість спекулювати на русі цін на фондовому ринку. Опціони дають вам право (але не зобов'язання) купити або продати акції за визначеною ціною, тоді як ф'ючерсні контракти зобов'язують вас купити або продати актив у майбутньому.

Торгівля опціонами може бути складною, але вона також може надати інвесторам спосіб хеджування від волатильності ринку або отримання доходу від своїх портфелів. Більш детально про опціони ви можете дізнатись у нашій окремій статті 

Що таке Опціон?

 

      Пайові інвестиційні фонди

Пайові інвестиційні фонди об'єднують гроші багатьох інвесторів для інвестування в диверсифікований портфель активів. Цими фондами керують професійні портфельні менеджери, які приймають інвестиційні рішення від імені інвесторів. 

Якщо вас цікавить тема ПІФ - раджу ознайомитись з нашою статтею у блозі   Що таке пайовий інвестиційний фонд? 

 

Інвестиційні фонди нерухомості                                      (REIT)

 

Джерело: Pixabay, автор geralt

Інвестиційний фонд нерухомості (REIT) - це компанія, яка володіє, управляє або фінансує нерухомість, що приносить дохід. REIT надають приватним особам можливість інвестувати в нерухомість без необхідності купувати та управляти фізичними об'єктами нерухомості. За законом вони зобов'язані розподіляти щонайменше 90% свого оподатковуваного прибутку між акціонерами у вигляді дивідендів. REIT торгуються на найбільших фондових біржах, що робить їх доступними для інвесторів, як і акції. Ось кілька прикладів різних типів REIT:

 • Simon Property Group (SPG) - один з найбільших інвестиційних фондів торговельної нерухомості, що спеціалізується на володінні та управлінні торговельними центрами та торговими точками преміум-класу.
 • Annaly Capital Management (NLY) - Annaly є відомим mREIT, який переважно інвестує в іпотечні цінні папери, забезпечені житловою нерухомістю.
 • American Tower Corporation (AMT) - American Tower є гібридним REIT, який володіє та управляє великим портфелем об'єктів зв'язку та веж стільникового зв'язку.
 • Digital Realty Trust, Inc. (DLR) - Digital Realty - це спеціалізований REIT, що спеціалізується на центрах обробки даних та об'єктах розміщення.
 • AvalonBay Communities, Inc. (AVB) - AvalonBay - житловий REIT, що спеціалізується на багатоквартирних будинках.
 • Realty Income Corporation (O) - Realty Income, згадана раніше, відома своїми щомісячними дивідендними виплатами та різноманітним портфелем торговельної та комерційної нерухомості.
 • Boston Properties, Inc. (BXP) - Boston Properties володіє та управляє портфелем офісних будівель у великих мегаполісах.
 • Host Hotels & Resorts, Inc. (HST) - Host Hotels - це REIT, який спеціалізується на володінні та управлінні висококласними та розкішними готелями.

 

            Сировинні товари

 

Джерело: Pixabay, автор jp26jp

Сировинні товари - це сировина або первинна сільськогосподарська продукція, яку можна купувати і продавати через біржові товари (ETP), наприклад, метали, енергоресурси, сільськогосподарська продукція тощо. Вони, як правило, стандартизовані та взаємозамінні з іншими товарами того ж типу. Ці інструменти дають змогу впливати на рух цін на товари без необхідності фізичного володіння ними.

Нижче наведено кілька прикладів різних типів товарів, а також коротке пояснення кожного з них:

 • Золото, є одним з найбільш відомих і широко розповсюджених товарів. Воно вважається дорогоцінним металом і часто використовується для інвестування та як засіб заощадження через свою дефіцитність і внутрішню цінність. Золото торгується на товарних біржах і може бути придбане в різних формах, включаючи фізичні злитки, ETF та ф'ючерсні контракти.
 • Сира нафта, є основним енергетичним товаром, що використовується як первинне джерело для виробництва бензину, дизельного палива та різних нафтохімічних продуктів. 
 • Соєві боби, є ключовим сільськогосподарським товаром, що використовується для виробництва продуктів харчування, кормів для тварин та в промислових цілях. Ф'ючерси на соєві боби торгуються на товарних біржах, і на їх ціни можуть впливати такі фактори, як погодні умови, врожайність та міжнародна торгівля.
 • Мідь - це основний метал, який використовується в різних галузях промисловості, включаючи будівництво, електроніку та виробництво. Вона вважається індикатором здоров'я світової економіки через її широкий спектр застосування. 
 • Природний газ є ще одним важливим енергетичним товаром, який використовується для опалення, виробництва електроенергії та як паливо. На ціни на нього можуть впливати такі фактори, як погодні умови, рівень видобутку та геополітичні події.
 • Пшениця є основною сільськогосподарською культурою, яка використовується для виробництва різних продуктів харчування, в тому числі хліба, макаронних виробів і круп. На ціни на неї впливають такі фактори, як погодні умови, хвороби рослин і міжнародна торгівля.

 

                   Криптовалюти

 

Джерело: Pixabay, автор WFranz

 

Не будучи традиційними цінними паперами, деякі акції та фонди, пов'язані з криптовалютами, торгуються на фондових біржах США, що дозволяє інвесторам опосередковано інвестувати в ринок криптовалют. Наприклад:

 • Amplify Transformational Data Sharing ETF (NYSEMKT:BLOK)

$419.2 million в управлінні. ETF, орієнтований на компанії, пов'язані з криптовалютами або які пропонують опосередкований вплив на ціни криптовалют.

 • Bitwise 10 Crypto Index Fund (OTC:BITW) 

$499.0 million в управлінні. Засіб для легкого інвестування в 10 найбільших криптовалют.

 • Siren Nasdaq NexGen Economy ETF (NASDAQ:BLCN)

$76.3 million в управлінні. ETF, що інвестує в компанії, які розробляють та використовують технологію блокчейн.

 • First Trust Indxx Innovative Transaction & Process ETF (NASDAQ:LEGR)

$114.3 million

Диверсифікований фонд, що містить криптовалюти, технології, банківські та міжнародні акції.

 

 Депозитні сертифікати (CDs)

 

Депозитні сертифікати - це низькоризикові процентні депозити, які пропонують фінансові установи. Хоча вони не торгуються безпосередньо на фондових біржах, вони є частиною ширшого фінансового ринку і є популярним вибором для консервативних інвесторів.

Депозитні сертифікати - це строкові депозитні рахунки, що пропонуються банками та кредитними спілками, як правило, з фіксованими термінами та фіксованими відсотковими ставками. Вони вважаються інвестиціями з низьким ризиком та відсотковою ставкою. Ось кілька прикладів різних типів депозитних сертифікатів:

 • Традиційні депозитні сертифікати з фіксованою відсотковою ставкою (Traditional Fixed-Rate CD) : Це найпоширеніший тип депозитних сертифікатів. Ви вкладаєте певну суму грошей у банк або кредитну спілку на певний термін, який може варіюватися від кількох місяців до кількох років. В обмін на це ви отримуєте фіксовану процентну ставку, яка зазвичай вища, ніж на звичайних ощадних рахунках. Наприкінці терміну ви можете забрати початковий депозит плюс нараховані відсотки.
 • Jumbo CDJumbo CD схожий на традиційний CD з фіксованою ставкою, але зазвичай вимагає більшої мінімальної суми вкладу, часто набагато більшої, ніж середній мінімальний депозит для звичайних CD. В обмін на більший депозит ви можете отримати вищу процентну ставку.
 • Депозитний сертифікат з підвищеною відсотковою ставкою: Депозитний сертифікат з підвищеною відсотковою ставкою дозволяє вам скористатися перевагами зростання відсоткових ставок. З цим типом депозиту ви маєте можливість "підняти" відсоткову ставку до поточної ринкової ставки один раз протягом строку дії депозиту. Це може бути вигідно, якщо ставки зростають протягом терміну дії вашого депозиту.
 • CD IRA: CD з індивідуальним пенсійним рахунком (IRA) - це тип CD, який зберігається на рахунку IRA. Вони пропонують податкові пільги для пенсійних заощаджень і доступні як у традиційному форматі, так і в форматі Roth IRA.

 

              Іноземні акції

Американські інвестори також можуть купувати акції іноземних компаній, що котируються на фондових біржах США, у вигляді американських депозитарних розписок (ADRs) або через міжнародні брокерські рахунки.

Деякі компанії які мають активи в Україні також представлені на ринку США, наприклад: 

 • Публічне акціонерне товариство "Ferrexpo" (FXPO): Ferrexpo - гірничодобувна компанія зі значними залізорудними активами в Україні. Її ADR котируються на Лондонській фондовій біржі, а також торгуються в США як позабіржові цінні папери.
 • Coca-Cola HBC AG (CCH): Coca-Cola HBC - це компанія з виробництва напоїв, яка працює в багатьох країнах, включаючи Україну. Це один з найбільших виробників напоїв Coca-Cola в Європі. Хоча акції компанії котируються переважно на Лондонській фондовій біржі, її ADR торгуються на Нью-Йоркській фондовій біржі (NYSE).

 

 

Підсумовуючи, фондова біржа США пропонує інвесторам безліч можливостей для інвестування, від традиційних акцій та облігацій до нових класів активів, таких як ETF та опціонні контракти. 

Розуміння цих різноманітних активів, доступних на фондовому ринку США, є важливим першим кроком для будь-якого інвестора. Кожен клас активів має свій власний профіль ризику, потенційну прибутковість і придатність для різних інвестиційних стратегій. Щоб приймати обґрунтовані інвестиційні рішення, враховуйте свої фінансові цілі, толерантність до ризику та часовий горизонт.

Перш ніж почати інвестувати, радимо Вам проконсультуватися з фінансовим консультантом компанії Фондекс або провести ретельне дослідження, щоб переконатися, що ваші інвестиції відповідають вашим цілям. Крім того, слідкуйте за ринковими тенденціями та економічними подіями, щоб зробити обґрунтований вибір у вашій інвестиційній подорожі.

Консультація