finviz

Вибір акцій для довгострокового інвестування. Робота з Finviz. Частина 6

12 Лютого 2025

Вибір акцій для довгострокового інвестування. Робота з Finviz. Частина 6

Це шоста стаття з циклу "Відбір акцій на Finviz". У ній буде описано інструментарій, який можна застосовувати при пошуку та аналізі акцій для довгострокового інвестування.

Попередні статті:

  • Як вибрати акції для торгівлі: робота з Finviz. Частина 1;
  • Як відбирати акції на Finviz: фундаментальні параметри. Частина 2;
  • Відбір акцій: параметри технічного аналізу в скрінері Finviz. Частина 3;
  • Як знаходити акції для внутрішньоденної торгівлі. Робота з фільтрами Finviz. Частина 4;
  • Як знаходити акції для торгівлі пампами та дампами. Робота з фільтрами Finviz. Частина 5.

Однією з головних цілей для довгострокового інвестора має бути дохідність, яка перевищує дохідність індексу S&P 500. Крім того, крива дохідності повинна мати меншою волатильність, ніж крива зростання того ж індексу S&P 500. Якщо ця мета досягається, це означає, що інвестор ефективно управляє своїм капіталом: йому вигідно дотримуватись своєї стратегії, а не інвестувати в S&P 500.

Існує багато різних підходів і методик пошуку активів для інвестування. У цій статті ми розглянемо один з найпопулярніших: пошук акцій прибуткових компаній, які мають передумови для подальшого сталого зростання. Також покажемо, як відбирати перспективні компанії, якими, ймовірно, зацікавляться інші інвестори. Для цієї мети підходять наступні фільтри:

З вкладки Descriptive:

  • Analyst recom. — вибираємо hold or better (утримувати або краще), оскільки позитивні рекомендації аналітиків означають, що акція оцінена професіоналами як перспективна і має потенціал до зростання.

З вкладки Fundamental:

  • P/E — вибираємо Under 30 (менше 30). Скринер відфільтрує акції з P/E, більшим за 30.
  • Price/Free Cash Flow — вибираємо Under 30 (менше 30). Скринер відбере акції, які генерують прибуток більше ніж 3% від ринкової капіталізації протягом року.
  • EPS growth this year — вибираємо Positive (>0%), оскільки важливо, щоб прибуток компанії зростав за останній рік. Це свідчить про хороше фінансове становище компанії.
  • EPS growth next year — вибираємо Positive (>0%), оскільки важливо, щоб очікуваний прибуток компанії на наступний рік був більший, ніж зараз. Це свідчить про добрі фінансові перспективи компанії.
  • EPS growth past 5 years — вибираємо Positive (>0%), оскільки важливо, щоб прибуток компанії зростав протягом останніх 5 років. Це свідчить про стабільне фінансове становище компанії.
  • EPS growth next 5 years — вибираємо Positive (>0%), оскільки важливо, щоб очікуваний прибуток компанії на наступні 5 років був більший, ніж зараз. Це свідчить про хороші фінансові перспективи компанії.
  • Sales growth past 5 years — вибираємо Positive (>0%), оскільки важливо, щоб продажі компанії росли за останні 5 років. Це свідчить про стабільне становище компанії на ринку.
  • Return on equity — вибираємо Over +10% (більше 10%), оскільки скринер відбере акції, де прибуток на капітал більший за 10% на рік.
  • LT Debt/Equity — вибираємо Under 1 (менше 1), оскільки скринер відбере акції компаній, де довгостроковий борг не перевищує вкладеного капіталу.

З вкладки Technical:

  • 20-Day Simple Moving Average — вибираємо Price above 20 SMA, оскільки акції компаній, ціна яких вище за короткострокову середню, останні 20 днів переважно купували. Це означає, що за останній місяць інвестори, ймовірно, були зацікавлені в інвестиціях у цю компанію і купували її акції частіше, ніж продавали.
  • 50-Day Simple Moving Average — вибираємо Price above 50 SMA, оскільки акції компаній, ціна яких вище за середньострокову середню, останні 50 днів переважно купували. Це означає, що за останній квартал інвестори, ймовірно, були зацікавлені в інвестиціях у цю компанію і купували її акції частіше, ніж продавали.
  • 200-Day Simple Moving Average — вибираємо Price above 200 SMA, оскільки акції компаній, ціна яких вище за довгострокову середню, останні 200 днів переважно купували. Це означає, що за останній рік інвестори, ймовірно, були зацікавлені в інвестиціях у цю компанію і купували її акції частіше, ніж продавали.

В результаті з понад 7000 акцій для аналізу залишиться менше 100 перспективних акцій, з яких можна скласти портфель для довгострокового інвестування.

Вибір акцій для довгострокового інвестування. Робота з Finviz.

Пакет L-рахунок — спеціальні рахунки від Fondexx для середньострокової торгівлі та інвестування, без плати за платформу та мінімальними інфраструктурними витратами.