mistakes

Помилки трейдерів, або Як не втратити депозит

9 Грудня 2024

Помилки трейдерів, або Як не втратити депозит

  1. Робота на реальному рахунку в незнайомому торговому терміналі — збитки через незнання програмного забезпечення — це марна втрата грошей.
  2. Несерйозне ставлення до трейдингу — нічого не повинно відволікати від торгівлі на ринку. Спілкування з родиною, відповіді на повідомлення в соціальних мережах, розваги та найважливіші справи повинні починатися тільки після виходу з торгового термінала.
  3. Тестування гіпотез і нових торгових стратегій на реальному рахунку — всі експерименти проводяться на демо-рахунку. Реальний рахунок призначений для роботи за перевіреною стратегією.
  4. «Плаваючий» ризик в різних торгових інструментах — ризик «в грошах» повинен бути однаковим в кожній угоді. При розрахунку об'єму торгової позиції потрібно враховувати волатильність акцій.
  5. Торгівля в стані тільта — бажання «відбити» втрати в результаті великого збитку або серії негативних угод зазвичай призводить до катастрофічних наслідків. Після суттєвої просадки на торговому рахунку потрібно зробити перерву в торгівлі, проаналізувати останні угоди і провести роботу над помилками.
  6. Робота за механічними торговими системами і паттернами — величезна кількість трейдерів впевнена в тому, що моделі технічного аналізу та підказки програм, що генерують торгові сигнали, є ключем до успіху. На жаль, це не так. Регулярно заробляти можна тільки, використовуючи неефективності фондового ринку.
  7. Відсутність дисципліни — нехтування правилами торгової системи, необґрунтоване збільшення об'єму торгових позицій та угоди на емоціях призводять до втрати депозиту. У трейдера повинна бути покрокова інструкція, де прописані: причини входу в ринок, алгоритм розрахунку торгової позиції, правила для обмеження ризиків та фіксації прибутку.
  8. Оцінка торгової системи за короткостроковими результатами — професійному трейдеру не потрібно прогнозувати результат наступних двох, трьох або десяти угод, оскільки в довгостроковій перспективі це не має значення. Він знає, що при дотриманні всіх правил, його торговельна система, завдяки позитивному математичному очікуванню, в кінцевому підсумку дасть єдиний можливий результат — прибуток.
  9. Торгівля без урахування новинного фону — новини та настрої в трейдерському співтоваристві відображаються не тільки на індексі широкого ринку, але й на графіках окремих акцій. Аналізуючи новинний фон і відслідковуючи найбільш обговорювані акції, трейдер може знайти чудову торгову можливість або обезпечити себе від фінансових втрат.
  10. Небажання адаптуватися до змін — фінансові ринки постійно змінюються і розвиваються, тому трейдер змушений постійно шукати нові неефективності. Той, хто не хоче адаптуватися до нових умов, ризикує повторити долю скальперів, яких потіснили HFT-алгоритми.