day trading

Дейтрейдинг - Швидкі гроші

5 Грудня 2024

Дейтрейдинг - Швидкі гроші

Дейтрейдинг — це тип торгівлі на фондовому ринку, коли купівля та продаж цінних паперів відбуваються протягом однієї торгової сесії. Зазвичай дейтрейдери мають високий рівень знань про фондовий ринок та володіють значним капіталом. Такі трейдери використовують велике кредитне плече та короткострокові торгові стратегії, щоб заробляти на невеликих коливаннях цін високоліквідних акцій. Внутрішньоденні трейдери виконують дві важливі функції на фондовому ринку: підтримують "ефективність" ринків (згідно з теорією ефективного ринку) через арбітраж, а також забезпечують високу ліквідність фондових бірж.

Спірні моменти дейтрейдингу

Можливий прибуток від дейтрейдингу — це, мабуть, одна з найбільш обговорюваних і спірних тем на Уолл-стріт та серед трейдерів загалом. Сотні інтернет-шахраїв наживаються на цій галасі, обіцяючи інвесторам прибуток у сотні й тисячі відсотків за короткий час. Тим часом існує достатньо підтверджених випадків, коли дейтрейдери заробляли значний капітал за короткий термін. Істина ж знаходиться десь посередині. Деякі люди займаються дейтрейдингом, не маючи достатнього рівня знань, а інші свідомо йдуть на ринок заради відчуття ризику. Таких трейдерів називають гемблерами (англ. gambler). Водночас існують дейтрейдери, для яких торгівля є основним джерелом доходу та способом забезпечити собі гарне життя.

Багато професійних фінансистів і консультантів уникають дейтрейдингу, стверджуючи, що в більшості випадків винагорода не виправдовує ризику. Вони повторюють, що досі немає жодного відомого дейтрейдера, тоді як Уоррен Баффет і Пітер Лінч є іконами успіху, якого можна досягти традиційнішими способами інвестування. У той же час ті, хто займається дейтрейдингом, стверджують, що прибуток цілком реальний. Проте вони зазначають, що ймовірність успіху знижується через складність торгівлі та підвищені ризики.

Загалом Уолл-стріт поділився на два табори. Проте всі погоджуються в одному: дейтрейдинг не для всіх і включає в себе значні ризики. Крім того, цей вид торгівлі вимагає глибокого розуміння того, як влаштовані ринки та як вони працюють, а також володіння короткостроковими стратегіями.

Характеристики дейтрейдера

Дейтрейдери — це зазвичай люди, які заробляють на життя торгівлею. Для них це не просто хобі. Зазвичай такі трейдери добре підковані в цій сфері та мають глибокі знання про фондовий ринок.

  1. Знання та досвід на ринку: Люди, які намагаються займатися дейтрейдингом без розуміння основ ринку, зрештою втрачають свої гроші. Щоб перевірити свої знання та випробувати нові торгові стратегії, необхідно відкрити демо-рахунок. Це дозволить отримати цінні знання та досвід, не втрачаючи заощаджень.
  2. Достатній капітал: Не можна розраховувати на гарантований заробіток у дейтрейдингу. Досвідчені трейдери використовують лише ризиковий капітал, який вони можуть дозволити собі втратити. Ця стратегія управління капіталом не тільки допомагає зберегти основний капітал, але й усуває емоції під час торгівлі. Необхідний достатньо великий обсяг капіталу, щоб заробляти на невеликих рухах цін протягом одного дня.
  3. Стратегія: Трейдеру потрібно мати перевагу над іншими учасниками ринку — інформаційну, технічну чи статистичну. Існує кілька різних стратегій, які використовують дейтрейдери, серед яких свінг-трейдинг, арбітраж і торгівля на новинах. Ці стратегії вдосконалюються й уточнюються, поки не починають приносити стабільний прибуток та ефективно обмежувати збитки. Особливості й недоліки кожної зі стратегій можна дізнатися на безкоштовному курсі навчання.
  4. Дисципліна: Прибуткова стратегія марна без самодисципліни. Багато трейдерів у результаті втрачають капітал, тому що не можуть виконувати угоди, які відповідають їхнім власним критеріям. Як кажуть: «Плануй торги та торгуй за планом». Успіх неможливий без дисципліни.

Заробіток дейтрейдингом

Дейтрейдери поділяються на дві категорії: ті, хто працює самостійно, і ті, хто працює на великі установи (інституційні трейдери). Основна маса належить до другої групи. Вони мають доступ до того, про що індивідуальні трейдери можуть лише мріяти: прямий доступ до Dealing Desk, значно більший капітал і кредитне плече, дороге аналітичне програмне забезпечення тощо. Ці ресурси допомагають їм отримувати вигоду з менш ризикованих денних торгів до того, як індивідуальні трейдери зможуть на них зреагувати.

Одиночні трейдери управляють грошима інших людей або торгують власними коштами. Лише небагато з них мають доступ до Dealing Desk. Такі трейдери сильно залежать від своїх брокерів — брокерських послуг і кредитного плеча. Проте обмежений обсяг ресурсів не дозволяє їм конкурувати з трейдерами, які працюють на корпорації. Натомість одиночні трейдери змушені йти на більший ризик і використовувати інші стратегії торгівлі. Індивідуальні дейтрейдери зазвичай здійснюють угоди, комбінуючи технічний аналіз і свінг-трейдинг, у поєднанні з кредитним плечем, отримуючи прибуток від невеликих рухів цін високоліквідних акцій.

Торгівля

Дейтрейдинг вимагає доступу до деяких із найскладніших фінансових послуг та інструментів на ринку.

  1. Доступ до Trading Desk: Зазвичай ця послуга резервується для трейдерів, які працюють на великі компанії, або для трейдерів із великим капіталом. Dealing Desk забезпечує таким трейдерам миттєве виконання ордерів, що може бути дуже корисним при різких коливаннях цін. Наприклад, під час оголошення про злиття компаній дейтрейдери шукають можливості заробітку на ціновому арбітражі до того, як на ринок зайде основна маса трейдерів.
  2. Різноманітні джерела новин: У фільмі Уолл-стріт Гордон Гекко говорить, що інформація є найважливішим товаром у трейдингу. Новини дають можливість більшості дейтрейдерів отримувати прибуток. Тому дуже важливо бути одним із перших, хто дізнається про всі ключові події. Типовий торговий зал надає доступ до Dow Jones Newswire, має численні екрани, що транслюють CNBC та інші інформаційні агентства, а також забезпечує програмне забезпечення для постійного аналізу різних джерел новин.
  3. Аналітичне програмне забезпечення: Програми для трейдингу — це дороге, але необхідне рішення для більшості дейтрейдерів. Ті, хто покладається на технічні індикатори чи свінг-трейдинг, залежать від програмного забезпечення більше, ніж від новин. Це ПЗ зазвичай включає безліч функцій, таких як:
    • Автоматичне розпізнавання патернів: Торговий алгоритм визначає технічні індикатори, включаючи прапори, канали й навіть складніші моделі, як-от хвилі Елліотта.
    • Генетичні та нейронні додатки: Ці програми використовують нейронні мережі та генетичні алгоритми для побудови просунутих торгових систем, що дозволяють точніше прогнозувати майбутні рухи цін.
    • Інтеграція з брокером: Деякі програми взаємодіють безпосередньо з брокерами, дозволяючи миттєве, а іноді й автоматичне виконання угод. Це допомагає усунути емоції під час торгівлі та покращує своєчасність виконання.
    • Бек-тестинг: Тестування історичних даних дозволяє трейдерам оцінити, як певна стратегія працювала б у минулому, щоб спрогнозувати її ефективність у майбутньому (хоча минулі результати не завжди гарантують успіх у майбутньому).

Поєднання цих інструментів дає трейдерам перевагу над рештою ринку. Без них багато початківців-трейдерів втрачають свої гроші.

Висновок

Попри свою суперечливу природу, дейтрейдинг є поширеним явищем. Дейтрейдери відіграють важливу роль у підтримці "ефективності" ринків і ліквідності. Одні стверджують, що люди мають триматися подалі від дейтрейдингу, а інші називають його одним із найкращих способів заробітку.